Başvuru Formu 1 2

Yüzme

1- ÇOCUK

Eğitimlerimiz Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Anafartalar Kapalı Olimpik Yüzme havuzunda yapılmaktadır. Çocuklarda eğitimlerimiz 6 yaştan itibaren başlamaktadır. Çocuklardaki eğitimlerimizde başlangıçta motorik becerilerinin ve koordinasyonlarını geliştirici çalışmalar, postür ve duruş çalışmaları ve suda güven verici çalışmalar yapılmaktadır. Eğitimlerimiz 8 - 12 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Grup yüzme derslerinde çocukların yaş sınırlaması ve yüzme seviyeleri göz önünde bulundurularak gruplandırılmaktadır. Çocuklarda belirlemiş olduğumuz seviye grupları ve müfredatlarında çocuklar derece ve teknik özelliklerine göre seviye gruplarımızda istihdam edilirler. Yetenekleri doğrultusunda grup yüzme derslerimiz de kısa sürede kendini geliştiren çocuklar bir üst sınıfa geçerek diğer yüzme tekniklerini öğrenmektedirler. Çocuk yüzme kursu program akışı başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye olarak 3 ana bölümden oluşmaktadır. Çocukların seviyeleri belirlendikten sonra çocuğun hangi grupta yüzme dersi alması gerekiyorsa o gruba dahil edilmektedir.


2- YETİŞKİN

Yetişkin yüzme eğitimleri pazartesi ve havuzun kapalı olmadığı zamanlarda kesintisiz olarak devam etmektedir. Yetişkin eğitimlerimizin her seansında 4 farklı seviye grubumuz mevcuttur. En az 15 yaşında olmak şartıyla;
- Yüzme Bilmeyen
- Yüzmeyi Biraz Bilen
- Orta seviye
- İleri Seviye
olarak toplam 4 seviye grubumuz bulunmaktadır. Yetişkin eğitimlerimizde seanslarımız öncelikli olarak eğlenceli fakat ders formatında geçmektedir. Havuzlarımız asla serinleme amaçlı kullanılmamaktadır. Serbest yüzmek üzere havuzumuzu tercih edenler ise en az orta seviye yüzebiliyor olmak ve kulvar düzenini bozmadan yüzmek ile yükümlülerdir.